Pieprzówka tępolistna - Peperomia obtusifolia Green Margine 30cm w doniczce 15cm

Dostępność: brak towaru
Cena: 24,95 zł 24.95
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Peperomia tępolistna tworzy krzewiasty pokrój z grubymi i wyprostowanymi pędami, z których wyrastają błyszczące, gładkie, mięsiste i niemal okrągłe liście. Roślina przechowuje wodę w grubych liściach, które kurczą się podczas suszy i pęcznieją, gdy mają wody pod dostatkiem.

 

Pochodzenie:  strefy tropikalne Ameryki Południowej i Środkowej

Stanowisko: Peperomia lubi stanowisko jasne z rozproszonym światłem oraz wysoką wilgotność powietrza. W lecie temperatura około 24 st C, zimą 16 st C

Podlewanie: Lubi umiarkowanie wilgotno, dlatego podlewaj gdy ziemia będzie sucha. Rośliny mają zdolność magazynowania wody w liściach, dlatego przy nadmiarze podlewania zaczynają gnić. Podlewamy przez nasiąkanie (nie zraszamy i lejemy po liściach) do podstawki bądź osłonki, nadmiar wody należy wylać. Zimą podlewanie należy ograniczyć.

Podłoże:  Peperomię należy przesadzić do przepuszczalnego podłoża, rozluźnionego piaskiem, perlitem i/lub wermikulitem

Super cecha: Nie stawiamy przy kaloryferach, peperomia lubi wilgotne powietrze, warto postawić ją na podstawce wodą wyspanej kamieniami. Nie lubi spryskiwania liści.

Bezpieczna dla zwierząt: Tak

Rozmiar: Wysokość rośliny wraz z doniczką 30cm, średnica doniczki 15cm.

 

 Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymany okaz może się różnić kształtem oraz ilością liści, ich wybarwieniem, ponieważ przedmiotem sprzedaży jest większa ilość sztuk tego okazu. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem.

Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp).

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl