Epipremnum Pinnatum Variegata 50cm doniczka 15cm z wieszakiem

Dostępność: brak towaru
Cena: 119,95 zł 119.95
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Epipremnum pinnatum Variegata to mało spotykane, kolekcjonerskie pnącze z rodziny obrazkowatych o biało zielonych liściach. Odmiana ta ma specyficzny, ostro zakończony kształt liści i otwory na blaszce liściowej, które są charakterystyczne dla najbardziej poszukiwanych odmian epipremnum.

Odmiana „variegata” cechuje się licznymi białymi odbarwieniami w kształcie drobnych plamek, cętek, dużych białych plam, aż do połowicznego, a nawet całkowitego braku chlorofilu na niektórych liściach. Białe odbarwienia efektownie kontrastują z zielenią i mieszają się z nią w różnym stopniu. Każdy liść jest niepowtarzalnie wybarwiony, dlatego obserwacja nowo rozwijających się liści budzi zawsze dużo emocji i przynosi wiele niespodzianek.

 

 Pochodzenie: Południowo-Wschodnia Azja

Stanowisko: Roślina najlepiej będzie się czuć przy wysokim nasłonecznieniu, choć raczej unikaj bezpośredniego słońca. Dobrze sobie radzi również w półcieniu. Optymalna temperatura to 18 - 21C latem i 15- 18C zimą.

Podlewanie: Podlewamy gdy wierzchnia warstwa podłoża przyschnie. Generalnie utrzymujemy lekko wilgotne podłoże i uważamy na przelanie, które może doprowadzić do powstawania brązowych plamek na liściach lub do ich opadania. Od wiosny do jesieni warto zasilić raz lub dwa razy w miesiącu nawozem dla roślin doniczkowych. 

 Podłoże: do roślin zielonych z dodatkiem perlitu.

Super cecha: Oczyszcza powietrze z toksyn.

 Bezpieczna dla zwierząt: Nie

Rozmiar: Wysokość rośliny wraz z doniczką 50cm, średnica doniczki 15cm z wieszkaiem.

 

 

Zdjęcie rośliny jest poglądowe, otrzymany okaz może się różnić kształtem oraz ilością liści, ich wybarwieniem, ponieważ przedmiotem sprzedaży jest większa ilość sztuk tego okazu. Wielkość rośliny i szerokość donicy w której jest posadzona jest zawsze zgodna z otrzymanym egzemplarzem. Pamiętaj o tym, że rośliny żyją i po podróży do Ciebie mogą odczuwać stres. Przebyły drogę z innego kraju do Polski, a następnie do Ciebie, każda zmiana warunków wraz z wyjściem z ciepłej i wilgotnej szklarni w której są uprawiane, może powodować czasami przebarwienia na liściach czy odrzucenia kilku liści – to jest normalne. Niektóre gatunki nie mają w ogóle takich objawów, a część z roślina zazwyczaj potrzebuje ok 3-6 tygodni aby przyzwyczaić się do naszych warunków domowych (zmienia się poziom wilgotności, temperatura, ilość dostarczanego światła, czas naświetlania itp).

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl